Sposób na obierki z jabłek

Sposób na obierki z jabłek

Jabłka to zdecydowanie najpopularniejszy owoc w Polsce. Przejeżdżając przez niektóre miejscowości, można delektować się pięknym widokiem sadów jabłecznych. W związku z tym, że ojczyzna słynie z jabłek, to w każdym polskim domu na pewno się kilka znajdzie. Wykorzystać je można na wiele sposobów, między innymi robiąc przepyszną szarlotkę. Tylko co dzieje się z obierkami, które zostają po produkcji? Zgadywać można, iż trafiają do kosza, dlatego dobrze wiedzieć, jak w kreatywny sposób można je wykorzystać.

W suszonej postaci

Najprostszym sposobem jest zostawienie obierek w pozbawionym wilgoci miejscu, aby się zasuszyły. Kiedy będą gotowe można użyć ich do dekoracji ciasta, fotografii kulinarnej lub wykorzystać przy tworzeniu zimowej herbaty z cynamonem.

Zdrowe chipsy

Podczas pieczenia pysznego ciasta z jabłek, na dolną blachę można wyłożyć pozostałe obierki, aby zrobić z nich zdrową, idealną do filmu przekąskę.  Wystarczy około 15 minut, aby chipy nadawały się do podania.

Dodatek do kompotu

Kompot to właśnie to z czym kojarzy się zazwyczaj dom, dzieciństwo czy święta u babci. Umyte i przygotowane obierki dodać do gotującego się kompotu. Nie zaszkodzą, wręcz przeciwnie nadadzą niepowtarzalnego aromatu.

Domowy deser

Z pozostałości po jabłkach można zrobić wiele pysznych, domowych słodkości. Jedną z nich jest galaretka. W internecie znajduje się masa przepisów na domowy deser z dodatkiem pozostałości po owocach, nie tylko jabłkach.