EkoRoślinyŚrodowisko

Czym kierować się przy wyborze rozpylacza?

Mimo, że za oknami zima w pełni, to najlepszy moment na zaplanowanie działań związanych z ogrodem. Warto zainteresować się pielęgnacją naszych przyszłych plonów oraz zająć się konserwacją urządzeń ogrodowych m.in. rozpylaczy, bądź zastanowić się nad zakupem nowych części do rozpylacza. Solidne przygotowanie swoich maszyn i urządzeń rolniczych w tym momencie, może zaoowocować bezproblemowym startem w nadchodzącym sezonie.

Jaki rozpylacz wybrać?

Rozpylacze po pierwsze powinny być łatwe w montażu, wygodne w użytkowaniu, a wszystko przy zachowaniu parametrów na najwyższym poziomie. Jednak to nie jedyne czynniki, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniego osprzętowania.

Należy zastanowić się z czego zbudowany jest rozpylacz, zdecydowanie bardziej wytrzymałe na ścieranie i inne usterki od tradycyjnych rozpylaczy polimerowych, są rozpylacze ceramiczne. Dodatkowo różne środki do oprysku jak i rośliny potrzebują dedykowanego do ich potrzeb rozpylacza.

Do środków ochrony roślin oraz regulatorów wzrostu upraw polowych idealnie sprawdzi się dwustrumieniowy kompaktowy rozpylacz ceramiczny, który dzięki wykorzystaniu podwójnego strumienia cieczy, generowanego przez wkładkę ceramiczną, zapewnia pokrycie nawet najmniejszych obszarów oprysku, zapewniając bezpieczeństwo roślinom. Grube i bardzo grube krople wytwarzane przez rozpylacz, są odporne na znoszenie przez wiatr.

Kolejnym rodzajem, są rozpylacze eżektorowe ceramiczne, które swoje zastosowanie znajdą głównie w aplikowaniu środków ochrony roślin, regulatorów wzrostu, czy uprawach polowych do warzyw i roślin ozdobnych. Urządzenia te wytwarzają pęcherzyki powietrza wewnątrz dużych kropli, co pozwala na opryski nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, ale również zwiększa skuteczność i równomierność zabiegów mających na celu ochronę roślin.

Rozpylacz eżektorowy dwustrumieniowy ceramiczny, dzięki podwójnemu strumieniowi cieczy gwarantuje, że opryski będą równomierne i dokładne. Głównym przeznaczeniem produktu jest walka z grzybami i robakami, atakującymi naszą roślinność.

Postaw na jakość rozpylacza

Kiedy już wiemy, jaki rozpylacz będzie idealny do naszych potrzeb, warto zainwestować w produkt, który będzie wytrzymały i posłuży nam przez długi czas. Firma Agroplast od 40 lat wytwarza części do rozpylaczy z dbałością o szczegóły we własnej fabryce w Polsce. Dając gwarancję jakości, potwierdzoną certyfikatami europejskich instytucji normujących. Dzięki temu części do rozpylaczy są w pełni kompatybilne z większością opryskiwaczy na całym świecie.

Powiązane teksty
AktywnośćCiekawostkiNaturaOchrona przyrodyPark NarodowyŚrodowisko

Kampinoski Park Narodowy – zrelaksuj się na łonie natury

Ten wpis zaczniemy nieco inaczej niż zwykle. Choć jest to strona poświęcona naturze, przyrodzie…
Czytaj dalej
AktywnośćCiekawostkiEkoNaturaOchrona przyrodyRoślinyŚrodowisko

Polska Czerwona Księga Roślin

Dzisiejszy wpis zdecydowaliśmy się poświęcić roślinom. Nie są to jednak okazy, jakie na co…
Czytaj dalej
CiekawostkiEkoNaturaSławni biolodzy

Polscy przyrodnicy - poznaj ich

Poruszaliśmy już temat ciekawych miejsc, bliskich naturze. Rozmawialiśmy o ochronie przyrody i…
Czytaj dalej

1 Comment

Comments are closed.