AktywnośćGóryNatura

Zachwyć się Beskidem Śląskim!

Nadeszła już długo wyczekiwana wiosna. Wszystko wokół zaczyna kwitnąć. Na łąkach, polach, a także w miastach zaczęło robić się zielono. Również pogoda w wielu regionach Polski jest wręcz letnia… To może by tak wybrać się w góry? W końcu wędrowanie po szczytach (lub dolinach) to jeden z najlepszych sposób na zregenerowanie sił i poukładanie myśli.

W tym wpisie chcemy odkryć przed naszymi czytelnikami jeden z najciekawszych regionów Polski. Zapraszamy na wędrówkę po Beskidzie Śląskim, który ma do zaoferowania naprawdę wiele nie tylko wiosną czy latem, ale także i zimą…

Beskid Śląsk znajduje się na południu Polski. Dzielimy się nim z naszymi sąsiadami – Czechami. Najwyższym szczytem na naszej stronie jest Skrzyczne, którego wysokość wynosi 1257 metrów nad poziomem morza. Popularnymi wierzchołkami są Barania Góra i Klimczok.

Trzeba przyznać, że Beskid Śląski ma naprawdę mnóstwo szlaków nie tylko pieszych, ale także i rowerowych.

W Beskidzie Śląskim działają liczne schroniska, w których można odpocząć po wędrówce, a nawet wynająć nocleg. Jest ich tam ponad dziesięć. W niektórych, po wcześniejszym uzgodnieniu można zrobić grilla lub ognisko i miło spędzić przy tym czas.

Dla osób, które lubią podziwiać widoki z góry (a te w Beskidzie Śląskim są naprawdę niesamowite, zwłaszcza nocą) mamy dobrą informację. Na niektóre szczyty można wyjechać kolejką linową. Wśród nich znajduje się Szyndzielnia i Skrzyczne.

Będąc w Beskidzie Śląskim- choć zazwyczaj polecamy przebywanie blisko natury – warto odwiedzić kilka miast. Wśród nich powinny znaleźć się Ustroń, Szczyrk, Bielsko-Biała czy Żywiec. Bliskość gór wytworzyła w nich niesamowity klimat. Jest tam także wiele zabytków, parków czy innych atrakcji, które można zobaczyć „przy okazji”. W jednym z poprzednich wpisów polecaliśmy o Jezioro Międzybrodzkie jako miejsce, które jest bliskie naturze. Z Bielska-Białej samochodem pojedziemy tam około 30 minut. Warto więc trochę nam zaufać i odwiedzić nie tylko Beskid Śląski, ale i wspomniane jeziorko ?

Na początku tego wpisu wspomnieliśmy, że jest to miejsce, które zachwyca nie tylko w ciepłych miesiącach. Beskid Śląski w okresie zimowym to prawdziwy raj dla amatorów sportów zimowych. Wszystko dzięki bardzo rozbudowanej infrastrukturze. Znajdziemy tam wyciągi, skocznie, trasy narciarskie. Choć nie ukrywamy, że w czasie sezonu, zwłaszcza w Szczyrku i Wiśle, jest wiele osób chcących wykorzystać zimowy okres, warto tam pojechać i skorzystać z tego, co Beskid Śląski ma w tym czasie do zaoferowania.

Beskid Śląski jest naprawdę ciekawym regionem. Warto wybrać się tam na kilka dni i choć troszeczkę nacieszyć się jego pięknem i licznymi atrakcjami.

Powiązane teksty
DzieciEkoKonsumentNaturaOchrona przyrodyZakupy

Wyprawka szkolna w zgodzie z ekologią

Początek roku szkolnego to czas kompletowania wyprawki. Warto pomyśleć o produktach…
Czytaj dalej
AktywnośćEkoLasNaturaPoradySport

Dlaczego warto ćwiczyć na świeżym powietrzu?

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Wiele osób nie ma optymalnych warunków mieszkaniowych…
Czytaj dalej
BIOCiekawostkiEkoNaturaOchrona przyrody

Czym jest bawełna BIO?

Każdy człowiek może przyczynić się do ochrony środowiska. Troskę o planetę można wyrazić…
Czytaj dalej

1 Comment

Comments are closed.