Zachwyć się Beskidem Śląskim!

Zachwyć się Beskidem Śląskim!

Nadeszła już długo wyczekiwana wiosna. Wszystko wokół zaczyna kwitnąć. Na łąkach, polach, a także w miastach zaczęło robić się zielono. Również pogoda w wielu regionach Polski jest wręcz letnia… To może by tak wybrać się w góry? W końcu wędrowanie po szczytach (lub dolinach) to jeden z najlepszych sposób na zregenerowanie sił i poukładanie myśli.

W tym wpisie chcemy odkryć przed naszymi czytelnikami jeden z najciekawszych regionów Polski. Zapraszamy na wędrówkę po Beskidzie Śląskim, który ma do zaoferowania naprawdę wiele nie tylko wiosną czy latem, ale także i zimą…

Beskid Śląsk znajduje się na południu Polski. Dzielimy się nim z naszymi sąsiadami – Czechami. Najwyższym szczytem na naszej stronie jest Skrzyczne, którego wysokość wynosi 1257 metrów nad poziomem morza. Popularnymi wierzchołkami są Barania Góra i Klimczok.

Trzeba przyznać, że Beskid Śląski ma naprawdę mnóstwo szlaków nie tylko pieszych, ale także i rowerowych.

W Beskidzie Śląskim działają liczne schroniska, w których można odpocząć po wędrówce, a nawet wynająć nocleg. Jest ich tam ponad dziesięć. W niektórych, po wcześniejszym uzgodnieniu można zrobić grilla lub ognisko i miło spędzić przy tym czas.

Dla osób, które lubią podziwiać widoki z góry (a te w Beskidzie Śląskim są naprawdę niesamowite, zwłaszcza nocą) mamy dobrą informację. Na niektóre szczyty można wyjechać kolejką linową. Wśród nich znajduje się Szyndzielnia i Skrzyczne.

Będąc w Beskidzie Śląskim- choć zazwyczaj polecamy przebywanie blisko natury – warto odwiedzić kilka miast. Wśród nich powinny znaleźć się Ustroń, Szczyrk, Bielsko-Biała czy Żywiec. Bliskość gór wytworzyła w nich niesamowity klimat. Jest tam także wiele zabytków, parków czy innych atrakcji, które można zobaczyć „przy okazji”. W jednym z poprzednich wpisów polecaliśmy o Jezioro Międzybrodzkie jako miejsce, które jest bliskie naturze. Z Bielska-Białej samochodem pojedziemy tam około 30 minut. Warto więc trochę nam zaufać i odwiedzić nie tylko Beskid Śląski, ale i wspomniane jeziorko ?

Na początku tego wpisu wspomnieliśmy, że jest to miejsce, które zachwyca nie tylko w ciepłych miesiącach. Beskid Śląski w okresie zimowym to prawdziwy raj dla amatorów sportów zimowych. Wszystko dzięki bardzo rozbudowanej infrastrukturze. Znajdziemy tam wyciągi, skocznie, trasy narciarskie. Choć nie ukrywamy, że w czasie sezonu, zwłaszcza w Szczyrku i Wiśle, jest wiele osób chcących wykorzystać zimowy okres, warto tam pojechać i skorzystać z tego, co Beskid Śląski ma w tym czasie do zaoferowania.

Beskid Śląski jest naprawdę ciekawym regionem. Warto wybrać się tam na kilka dni i choć troszeczkę nacieszyć się jego pięknem i licznymi atrakcjami.

Jeden komentarz o “Zachwyć się Beskidem Śląskim!

Comments are closed.