Poznaj 10 szlaków górskich, na które warto wyruszyć w każdym okresie!

Poznaj 10 szlaków górskich, na które warto wyruszyć w każdym okresie!

Wiosna, lato, jesień, czy nawet zima w górach często okazuje się idealnym strzałem, bo choć pogoda w jesienne dni, czy zimowe nie zawsze nas rozpieszcza, chętnych na zdobywanie kolejnych szlaków górskich nie brakuje!

Szlaki górskie

Zdania na temat chodzenia w góry, podczas kiepskich, czy upalnych pogód są dość podzielone. Wiele osób woli spędzać ten czas w domu, na działce, czy nad jeziorem, inni natomiast wolą spędzać takie pogody przy ekstremalnych przygodach. Dlatego też dzisiaj przygotowaliśmy dla was 10 szlaków górskich, na które warto wyruszyć w każdym okresie!

Gdzie jechać w góry?

1. Małe Pieniny, Palencia

Na liczący zaledwie 722 m.n.p.m szczyt w miejscowości Szawnice można dostać się już wyciągiem krzesełkowym, a później można również zjeść ciepły obiad w schronisku Groń. Z tej też opcji można w szczególności skorzystać, podczas jesiennych, czy zimowych dni i chęci spędzenia trochę swojego czasu na świeżym powietrzu ze swoją rodziną.

2. Gorce, Turbacz

Turbaz to ten tak naprawdę jeden z tych popularniejszych celów turystów górskich. Trasa ta nie wymaga dość dobrej kondycji, w wielu miejscach prowadzi przez zadrzewiony szlak. Na tej również drodze prowadzącej na sam szczyt jest Polana Rusnakowa.

3. Gorce, Lubań

Wycieczka w Gorce sprawdza się przede wszystkim, wówczas kiedy na złą pogodę nie jesteśmy w stanie wejść na wysokie partie Tatr. Lubań jest dość mocno zalesiony, ale i ma dwa wierzchołki.

4. Cisna, Przysłup

Trasa z Cisnej do Jasła i Przysłupia jest dość krótka niewymagająca ogromnej kondycji. W sam raz dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z podróżowaniem po górach.

5. Bieszczady, Połonina Wetlińska

Położona w Bieszczadach połonina jest dość popularna wśród takich turystów, bo w żadnych innych Polskich górach nie występuje właśnie pasmo połonin. Poza tym, aby ją móc zdobyć, wystarczy tylko jedna godzina.

6. Beskind Mały, Czupel

Jak też i często odwiedzacie Beskid Mały? Jest to dość ciekawa, ale angażująca alternatywa, w szczególności dla osób, które ze względu na nieodpowiednią pogodę muszą odrzucić wypad w Tatry i nie będą mogły zobaczyć np. Doliny Chochołowskiej – więcej o tej dolinie tutaj: https://www.bukowina24.pl/dolina-chocholowska-perla-polskich-tatr/.

7. Beskind Niski, Krynica-Hańczowa

Krynica ta wchodzi w skład wachlarza górskich uzdrowisk. To stąd również rozpoczynają się najciekawsze w Beksidzie Niskim trasy wycieczkowe.

8. Kasprowy Wierch i Gubałówka

Wiele osób zdobywa ten o to szczyt w czasie bardzo ładnej pogody, ale dla osób, które lubią, adrenalinę polecamy, ten szczyt odwiedzić jesienną porą bądź zimową.

9. Dolina Gąsienicowa

Tutejsze Stawy Gąsienicowe w czasie opadów deszczu wyglądają o wiele bardziej tajemniczo niż podczas tej spokojnej ładnej pogody. Miejsce te uchodzi za najbardziej zagospodarowaną tatrzańską dolinę.

10. Gęsia Szyja

Do tego miejsca zmierzamy od przystanku na Wierchu Porońcu. Później około 45 minut idziemy na Rusinową Polanę. Szlak ten również jest zaliczany do prostych, w dużej mierze również prowadzi lasem. Dlatego warto go odwiedzić w różne pogody!