Wyprawa na Rusinową Polanę

Wyprawa na Rusinową Polanę

Rusinowa Polana to jedno z najbardziej znanych i uczęszczanych przez turystów miejsc. Znajduję się ona pomiędzy Gęsią Szyją, a Gołym Wierchem. Jej wielkość wynosi około 20ha. Znajdując się na tej przepięknej polanie, można zaobserwować otaczającą ją faunę; warto poświęcić chwilę, aby odpoczywając rozejrzeć się za sarnami, zającami czy lisami. Najwytrwalsi turyści spotkać mogą również owce.

Z polany udać się można w kilka ciekawych miejsc, które warto zobaczyć podczas wyprawy w Tatry:

  • Gęsia Szyjka (Trasa wyznaczona znakami zielonymi) – Szczyt w Tatrach wysokich. Mimo że daleko jej do najwyższych szczytów, to może pochwalić się 1489 metrami wysokości. Dzięki swojej wysokości Gęsia Szyjka jest dobrym rozwiązaniem na wyprawy letnie, jak i zimowe.
  • Palenica Białczyńska (trasa wyznaczona znakami niebieskimi) – kolejna majestatyczna polana, na której warto zatrzymać się na dłuższą chwilę w celu obejrzenia przepięknych widoków oraz fauny i flory. Znajdująca się blisko Morskiego Oka Palenica jest ostatnim miejscem otwartym na ruch motoryzacyjny.
  • Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr (trasa wyznaczona znakami niebieskimi) – piękne stare sanktuarium powiązane z Marysią Murzańską, to świetny punkt na szklaku turystycznym z Zazadnej na Rusinową Polanę. Tylko kilka razy w roku można wziąć udział w nabożeństwie odprawianym na Wiktorówkach.

Rusinowa Polana to nie tylko miejsce odpoczynku, ale również rozbudowana turystycznie przestrzeń. Gospodarstwo znajdujące się na polanie umożliwia udział w zajęciach dodatkowych takich jak: jazda konno, ujeżdżanie oraz noclegi w klimatycznych domkach nad stawami.