Ferie zimowe w Zakopanem. Jak spędzić czas z rodziną?

Ferie zimowe w Zakopanem. Jak spędzić czas z rodziną?

Rodzinny wyjazd na ferie do Zakopanego to ciekawy pomysł na spędzenie urlopu w miejscu, gdzie nikt nie będzie się nudził. Stolica polskich gór ma do zaoferowania wiele atrakcji zarówno dla aktywnych fizycznie, jak i szukających spokojniejszego odprężenia. Poznaj najciekawsze propozycje na spędzenie urlopu w Zakopanem i zaplanuj wyjazd, który na bardzo długo pozostanie w pamięci.

Wypad na narty

Ferie zimowe jednoznacznie kojarzą się z białym szaleństwem. Zakopane ma wiele do zaoferowania zarówno dla narciarzy, jak i miłośników snowboardu. Mnóstwo pięknych tras o różnym stopniu trudności to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających. Warto tutaj wyróżnić zwłaszcza kilka miejsc, które oferują szeroki wybór tras.

Kasprowy Wierch

Zdecydowanie jeden z najpopularniejszych stoków w całej Polsce. Jako jedyny w całym kraju ma charakter alpejski i zawsze oferuje naturalny śnieg. Na narciarzy czeka tutaj kilka tras zjazdowych o długości od 1200 m do nawet 8500 m.

Polana Szymoszkowa

Idealne miejsce dla zimowego szaleństwa dla całych rodzin. Bardziej zaawansowani mogą spróbować zjazdu z samego szczytu lub połowy trasy. Najmłodsi, którzy stawiają pierwsze kroki w narciarstwie, mogą natomiast doskonalić umiejętności w specjalnie przygotowanym do tego parku.

Nosal

Miejsce popularne zwłaszcza wśród początkujących narciarzy. Oferuje wiele łatwych tras, na których mogą stawiać swoje pierwsze kroki zarówno dorośli, jak i dzieci. Bezpieczne szlaki zjazdowe pozwalają czerpać radość z nauki i szybko zdobyć potrzebne umiejętności.

Wybór najlepszego miejsca noclegowego

Wpływ na zadowolenie z pobytu całą rodziną ma również wybrane miejsce noclegowe. Wiele obiektów oferuje mnogość atrakcji bezpośrednio w hotelu. Baseny, jacuzzi czy sauny to świetne przestrzenie do zrelaksowania się i wypoczynku.

Szczególnie ciekawą ofertę proponuje hotel aries Zakopane. Znajdujący się u podnóża gór gwarantuje przestronne i kompletnie wyposażone pokoje, a przy tym posiada specjalne pakiety na ferie zimowe dla całych rodzin. Pozwala to cieszyć się feriami pełnymi przygód przez konieczności długich przygotowań.

Pozostałe atrakcje dla rodzin z dziećmi

Zejście ze stoku to wcale nie koniec atrakcji dostępnych w Zakopanem. Na odwiedzające rodziny czeka wiele dodatkowych propozycji, które także pozwolą miło spędzić czas.

Snowlandia to jedno z ciekawszych miejsc do odwiedzenia. Dostępne jedynie w sezonie zimowym idealnie sprawdzi się dla całych rodzin. Śnieżne miasteczko u podnóża Wielkiej Krokwi ma do zaoferowania labirynt, zamek i pałac. Każdy znajdzie tutaj wiele interesujących atrakcji dla siebie i będzie mógł w bardzo ciekawy sposób spędzić swój czas. Wszystko to wpływa na większe zadowolenie z pobytu w tym właśnie miejscu.

Można również wybrać się na przejażdżkę kuligiem, psim zaprzęgiem lub skuterem śnieżnym. W okolicy nie brakuje ciekawych tras oraz ofert, które pozwalają całą rodziną wybrać się na przejażdżkę.