Ekologiczny podróżnik

Ekologiczny podróżnik

Podróże po parkach narodowych, czy pięknych polskich górach to świetny sposób spędzania czasu wolnego. Taką formę aktywności wybiera duża ilość polaków. Niestety spacerując wyznaczonymi szlakami, spotkać się można z nieciekawym zachowaniem turystów. Warto pamiętać, że niezależnie na jakie miejsce podróży padnie wybór, należy zachowywać się ekologicznie i zgodnie z zasadami panującymi w danym miejscu. O czym pamiętać wybierając się do lasu, czy spacerując po parku? Jakie ekologiczne rozwiązania wprowadzić, aby nie wpływać negatywnie na naturę?

Plastik zostaje w domu

Albo najlepiej w ogóle nie jest kupowany. Idąc w długą trasę, decydując się na spanie w namiocie czy podróż, która zajmie kilka dni, warto zrezygnować z tworzyw sztucznych, które łatwo trafiają do kosza. Zabranie ze sobą butelki filtrującej to strzał w 10! Dzięki temu kosze na śmieci nie przydadzą się podczas wędrówki, a dostęp do wody będzie ciągle zapewniony.

Prowiant jest ważny

Przed wyruszeniem należy zadbać o jedzenie z kilku powodów: pierwszym najważniejszym jest zapewnienie komfortu i posiadanie sił, ponieważ podróżowanie jest wymagające, a po drugie kupowanie w sklepikach wiąże się z produkcją śmieci, które prędzej czy później będzie trzeba wyrzucić. Domowa kanapka z serem, zapakowana w wielorazowe opakowanie to idealne rozwiązanie.

Bilety w formie elektronicznej

Prawie każdy posiada smartfona. Obecna technologia pozwala na kupno biletu przez wybraną platformę internetową lub aplikację. Ogranicza to zużycie papieru. Niezależnie czy wybiera się bilet autobusowy, czy miejski można go zakupić w wersji elektronicznej.

Mydło biodegradowalne

Praktyczne rozwiązanie i oszczędność miejsca w jednym. Mydło biodegradowalne to nie tylko preparat do czyszczenia ciała, ale również garnków, patelni, butelek… Tak naprawdę wszystkiego. Daje ono masę możliwości i nie zużywa miejsca w tak dużej ilości, jak zabranie ze sobą szamponu, mydła i płynu do mycia naczyń.

Słuchawki do ważna rzecz

Będąc na szlaku często, spotkać się można z głośną muzyką puszczaną za pomocą telefonu komórkowego. Takie zachowanie jest niedozwolone. Słuchanie piosenek za pomocą słuchawek nie tylko ułatwi życie wszystkim podróżującym, ale dodatkowo nie odstraszy zwierzyny zamieszkującej dany obszar.