3 najlepsze górskie miejscowości w Polsce

3 najlepsze górskie miejscowości w Polsce

Rozpoczął się sezon zimowy, dlatego internet zalały pytania dotyczące kierunku zimowej podróży. Polskie rejony gór cieszą się ogromną popularnością wśród turystów z całej Europy, prawdopodobnie to jest właśnie główny powód, małej dostępności noclegów w sezonie zimowym. Nie chcąc wybierać najbardziej obleganych miast, warto wiedzieć gdzie udać się, aby zaznać upragnionego odpoczynku.

Kościelisko

Mała, majestatyczna wieś położona w bardzo bliskim sąsiedztwie Zakopanego. Słynie z góralskich domków na wynajem, które sprostają wymaganiom każdego turysty. Choć z pozoru jest miejscem nudnym, to zachwycające widoki oraz zadowalająca ilość stoków o różnym poziomie trudności, może wynagrodzić wszystko. Zatrzymując się w Kościelisku z najmłodszymi uczestnikami podróży, można liczyć na wiele zimowych atrakcji takich jak: kulig, psi zaprzęg, zabawy i eventy dla dzieci na śniegu.

Karpacz

W Sudetach Zachodnich leży przepiękne, barwne miasto Karpacz. Trafny wybór dla tych, którzy decydują się na wyjazd w ostatniej chwili, ponieważ miasto te cieszy się zasobną bazą noclegów. W Karpaczu znajduje się osiem szlaków turystycznych, dopasowanych do różnych poziomów zaawansowania. To oczywiście nie wszystko. Na fanów zimowych wyzwań czeka lodowisko, rakiety śnieżne, górki saneczkowe oraz tory do snowtubingu.  Nie można zapomnieć o przepięknych obiektach zabytkowych, takich jak Karczma Sądowa z 1735 roku oraz Dworek Myśliwski.

Kudowa-Zdrój

Miasto uzdrowiskowe znajdujące się w malowniczej dolinie, pomiędzy dwoma wzniesieniami. Piękne widoki Gór Orlickich oraz Gór Stołowych to jedne z głównych atrakcji, które wpływają na popularność miasta. Kudowa- Zdrój jest miejscem bogatym w zabytki, dlatego zachwyca i zatrzymuje przejezdnych na dłużej. Do najczęściej odwiedzanego zakątka należy słynna Kaplica Czaszek,  czyli niewielka barokowa kaplica pochodząca z 1776 roku. Na urlopowiczów czekają również karczmy serwujące pyszną kuchnię regionalną.