Dlaczego warto stosować pieluszki wielorazowe?

Dlaczego warto stosować pieluszki wielorazowe?

Pieluchy wielorazowe znane są już od wielu pokoleń. Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach sięgają po nie tylko nieliczne osoby, jednak nie jest to prawdą. Jednorazowe akcesoria higieniczne wracają do łask. Są one przyjazne nie tylko środowisku naturalnemu, ale również maluchom z wrażliwą skórą. Nie jest prawdą, że ich stosowanie wymaga poświęceń. Wystarczy dobra organizacja, aby materiałowe pieluszki używać nie tylko w domu, ale również poza nim! Zapewniają one mnóstwo zalet, które przedstawiono poniżej. Warto wiedzieć, że na rynku funkcjonuje coraz więcej marek, które specjalizują się w produkcji wielorazowych artykułów dla niemowląt. Znalezienie czegoś odpowiedniego dla swojego maleństwa nie powinno stanowić żadnego wyzwania!

Mniejsza ilość odpadów

Pieluchy jednorazowe generują ogromną ilość odpadów. Warto wiedzieć, że to jedna z najszybciej rosnących kategorii śmieci. Omawiane artykuły higieniczne nie są biodegradowalne, ponieważ produkuje się je z polietylenu. W ich składzie znajduje się również wiele innych sztucznych związków, które nie sprzyjają naturze. Przyjmuje się, że jedno dziecko w całym okresie używania pieluch zużywa ich około 10 000. Jest to ogromna ilość, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę oblężenie wysypisk śmieci. Wiadomym jest, że pieluchy wielorazowe również stanowią źródło odpadów. Należy jednak zaznaczyć, że produkty, które można wykorzystać ponownie, zawsze są lepsze od jednorazówek. Ponadto, pieluszki ekologiczne wykonywane są z  naturalnych materiałów, takich jak np. tkanina bambusowa. Bywa tak, że są one przekazywane kolejnym dzieciom.

Niższe ryzyko wystąpienia odparzeń

Kolejnym plusem pieluch wielorazowych jest to, że są one bezpieczniejsze dla skóry malucha. Jest to szczególnie ważne dla smyków, które wykazują tendencję do odparzeń lub podrażnień. Naturalne materiały zapewniają efektywną cyrkulację powietrza. Pieluchy eko wraz z wkładem sprawiają wrażenie obszernych, jednak są wygodniejsze, niż cienkie jednorazówki. Fantastycznie sprawdzają się nawet latem. Występują w wielu różnych rozmiarach, więc jest to opcja nie tylko dla niemowląt, ale również noworodków.

Oszczędność gotówki

Żaden rodzic nie zaprzeczy, że pieluszki jednorazowe dobrej jakości są bardzo drogie. Tańszą alternatywą są artykuły wielorazowe, które wystarczy uprać, aby przygotować je do ponownego użytku. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy chcą zaoszczędzić gotówkę. Ważne jest, aby wybierać pieluchy ekologiczne z materiałów mocnych i niepodatnych na uszkodzenia.