Festiwal EKOstudent – czym jest?

Festiwal EKOstudent – czym jest?

EKOstudent to festiwal, który ma na celu promowanie ekologii wśród młodych ludzi. W 2021 roku odbył się on online ze względu na pandemię, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że w kolejnych latach uda się zorganizować tradycyjną imprezę. Tegoroczna edycja, która miała miejsce wiosną, składała się z trzech części, czyli beauty, business, balance. Zróżnicowana tematyka sprawiła, że każdy zainteresowany mógł znaleźć coś dla siebie.

Naturalne kosmetyki oraz zabiegi

Pierwsza część festiwalu została poświęcona naturalnym kosmetykom. Młodzi ludzie powinni mieć świadomość, jak duże znaczenie ma skład stosowanych produktów. Podstawą jest, aby zawierał on możliwie najmniej konserwantów i związków chemicznych. Nie bez znaczenia jest również to, czy kosmetyk był testowany na zwierzętach. Tego dnia poruszono również temat zabiegów oraz masaży prozdrowotnych, które mogą nieść za sobą znakomite efekty. Kolejnym zagadnieniem była dieta roślinna, która zakłada ograniczenie ilości spożywanego mięsa.

Ekologiczne biznesy

Drugi dzień festiwalu poświęcono ekologicznym biznesom. Prelekcje skierowano przede wszystkim do studentów, którym bliski jest temat zrównoważonego rozwoju. W obecnych czasach nowoczesne firmy muszą działać w zgodzie z prawami natury. Niezwykle ważna jest troska o środowisko naturalne, która przekłada się poprzez m.in. racjonalne gospodarowanie odpadami, ograniczenie zużycia zasobów naturalnych czy też emisji związków uznawanych za toksyczne. Ekspercka wiedza została przekazana w sposób jasny i zrozumiały, dzięki czemu uczestnicy festiwalu mieli szansę znacząco rozszerzyć swoją wiedzę.

Balans w życiu

Trzeci dzień omawianego wydarzenia spotkał się z uznaniem tych, którzy chcieli dowiedzieć się, w jaki sposób osiągnąć balans w życiu. Każda podjęta decyzja ma bezpośredni wpływ nie tylko na nas samych, ale również otoczenie. Dotyczy to również planety – każdy człowiek powinien troszczyć się o środowisko naturalnego. Świat nie jest w najlepszej kondycji, co dowodzą m.in. postępujące zmiany klimatyczne.