Jak przygotować się do pikniku?

Jak przygotować się do pikniku?

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to prosty sposób na to, aby się zrelaksować oraz zapomnieć o codziennych obowiązkach. Jest to prawdziwa gratka nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Kluczową rolę odgrywa tutaj etap przygotowań – jeśli potrzebujesz sprawdzonych wskazówek, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Wybór odpowiedniego miejsca

Planując piknik należy wybrać odpowiednie miejsce, które będzie spokojne, a jednocześnie bezpieczne. Należy pamiętać, aby w upalne dni unikać ekspozycji na słońce. Promienie UV negatywnie wpływają na stan skóry. Mogą doprowadzić do bolesnych poparzeń słonecznych, na które są narażone szczególnie osoby z bardzo jasną karnacją oraz dzieci. Należy również unikać mocno zadrzewionych miejsc ze względu na owady, które mogą czaić się na liściach. Duże zagrożenie stanowią kleszcze, które mogą być nosicielami boreliozy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać ze sobą parasol mocowany w ziemi. Będzie on stanowił częściową ochronę nie tylko przed robakami, ale również spadającymi liśćmi i innymi zanieczyszczeniami.

Sprawdzenie prognozy pogody

Pewne jest to, że nie ma sensu sprawdzać pogody długoterminowej, która zwykle nie sprawdza się. Godny polecania jest radar opadów, który precyzyjnie określa położenie deszczowych chmur. Jest on przydatny również podczas pikniku, ponieważ daje czas na spakowanie rzeczy i powrót do domu. Przeszkodą mogą okazać się nie tylko opady atmosferyczne, ale również porywisty wiatr, który bywa uciążliwy dla otoczenia.

Ochrona przeciw owadom

Obecności różnego typu owadów nie da się uniknąć. Właśnie dlatego należy zakupić spraye, które odstraszają komary, muchy czy też kleszcze. Niewskazane są najtańsze preparaty, które dostępne są w niemal każdym sklepie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że cechują się one niską skutecznością. Rozsądniej jest wybrać środek apteczny, który zapewnia pożądane działanie. Warto jednak wiedzieć, że produkty przeciw owadom mogą posiadać w swoim składzie mnóstwo związków chemicznych, które nie zawsze są odpowiednie dla skóry wrażliwej.

Jedzenie i napoje

Piknik na zielonej łące to idealny sposób na to, aby się odstresować i zapomnieć o problemach. Podczas przygotowań nie można zapomnieć o prowiancie. Warto jest zabrać ze sobą kanapki, szaszłyki, warzywa i owoce, słone lub słodkie przekąski. Trzeba także pamiętać o zdrowych napojach – najlepiej sprawdza się woda, jednak można postawić również na własnoręcznie wyciśnięty sok. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Lepiej zrezygnować z jedzenia, które może ulec uszkodzeniu podczas transportu w koszu.

Biodegradowalne naczynia jednorazowe

Na pikniku najczęściej wykorzystywane są naczynia jednorazowe, które można wyrzucić bezpośrednio po użyciu. Należy zrezygnować z akcesoriów wykonanych z tworzywa sztucznego, które posiadają w swoim składzie wiele szkodliwych związków, a ponadto rozkładają się kilkaset lat. Znacznie lepiej sprawdzają się naczynia biodegradowalne, które oznaczone są certyfikatem eko.