Yerba Mate – czy posiada właściwości zdrowotne?

Yerba Mate – czy posiada właściwości zdrowotne?

Yerba Mate – czy posiada właściwości zdrowotne?

Yerba Mate stała się niezwykle popularna w całej Polsce. Jeszcze przed paroma laty, mało kto słyszał o tym egzotycznym naparu, który wywodzi się z krajów Ameryki Południowej. Yerba Mate to tradycyjny, wręcz narodowy napar takich krajów, jak Brazylia czy Argentyna. Yerba Mate jest w całości ziołowym naparem, którego główny składnik stanowi ostrokrzew paragwajski. Warto przy tym zauważyć, że Yerba Mate nie jest herbatą, a naparem ziołowym – chociaż wiele osób używa tych nazw zamiennie. Popularność tego naparu wynika z faktu, że wykazuje działanie pobudzające, ze względu na zawartość kofeiny a przy tym ogromną ilość witamin i minerałów.

Właściwości Yerba Mate.

Oprócz działania pobudzającego napar ten wykazuje mnóstwo właściwości prozdrowotnych, takich jak wzmocnienie kości, zwiększenie odporności organizmu. Yerba Mate wykazuje również pozytywny wpływ na działanie naszego umysłu, przede wszystkim poprzez poprawę koncentracji. Napar ten sprawdzi się również wśród osób borykających się z nadciśnieniem – zawarte w Yerbie składniki regulują ciśnienie krwi. Warto także sięgać po ten napój w okresach jesienno – zimowych, a więc wtedy, gdy szczególnie narażeni jesteśmy na różnego rodzaju infekcje.

Rodzaje Yerba Mate.

Wyróżnia się 4 główne rodzaje tego naparu, a więc argentyńską, paragwajską, brazylijską oraz urugwajską. Każda z nich cechuje się odmiennym smakiem, sposobem produkcji czy zawartością składników. Na sklepowych półkach znaleźć można także inne rodzaje Yerby, najczęściej zawierają one tylko i wyłącznie dodatkowe składniki, takie jak owoce czy zioła – zaś wciąż bazują na oryginale.