Niezwykłe korzyści wynikające ze spacerów po lesie.

Niezwykłe korzyści wynikające ze spacerów po lesie.

Niezwykłe korzyści wynikające ze spacerów po lesie.

Spacerowanie samo w sobie jest zdrowe, jeżeli jednak wybierzesz się na przechadzkę do pobliskiego lasu, możesz wiele zyskać. Nie da się zaprzeczyć, że życie większości ludzi opiera się na nieustannej pogoni, zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy. Nadmiar obowiązków, rutyna – wszystko to przyczynia się do obniżenia komfortu psychicznego, czy też nawet powoduje stres.

Spacer po lesie – odpręż się.

Las tymczasem jest miejscem niezwykle spokojnym, brak w nim jakiegokolwiek zgiełku, dźwięków pędzących aut czy zapachu spalin. Otaczają Cię jedynie drzewa i barwna roślinność. Najnowsze badania wykazują, że olejki eteryczne wytwarzane przez poszczególne rodzaje drzew wpływają znacząco na leczenie stanów depresyjnych oraz lękowych. Ponadto – drzewa są po prostu naturalnym źródłem tlenu, nie tylko więc się odprężysz, ale też natlenisz organizm.

Zaciszne miejsce, w którym odnajdziesz spokój.

Regularne spacery po lesie nie tylko wpływają pozytywnie na Twoje zdrowie, ale mogą także poszerzyć wiedzę. Na większości popularnych, leśnych szlakach umieszczane są różnego rodzaju tablice informacyjne, które pozwalają Ci się dowiedzieć wielu niezwykłych ciekawostek na temat występujących w danym regionie zwierząt czy rodzajów roślinności.

Las, czyli piękno przyrody.

Polskie lasy cechują się niezwykle różnorodną roślinnością, wyjątkowymi gatunkami zwierząt, w tym ptaków, których śpiew będzie Ci towarzyszyć podczas spaceru. Nic również nie stoi na przeszkodzie, by zboczyć nieco ze szlaku i odkryć, co skrywa się za pobliskimi drzewami.

Jeżeli podczas spacerowanie zawsze słuchasz swojej ulubionej muzyki – tym razem zrezygnuj z tego. Szum liści poruszanych przez wiatr i śpiew ptaków jest nieporównywalnie bardziej satysfakcjonujący i kojący.