Niezwykłe właściwości wody kokosowej

Woda kokosowa to płyn pozyskiwany z niedojrzałego, czasem nawet zielonego koksa. Jest ona idealną alternatywą klasycznej wody mineralnej, ponieważ posiada niepowtarzalny smak. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wody kokosowej- od słodzonej cukrem, po dietetyczną lub zawierającą dodatki (może to być aloes lub kolagen). Woda kokosowa popularność zawdzięcza swoim prozdrowotnym cechom- przede wszystkim bardzo szybko potrafi nawodnić organizm i zapewnić mu niezbędne  minerały. Co jeszcze powinno wiedzieć się o wodzie kokosowej?  

Jak często ją spożywać?

Nie jest łatwo powiedzieć ile dokładnie tego naturalnego izotonika powinien wypić dorosły człowiek. Przyjmuje się jednak, że najlepiej jest spożywać jedną szklankę wody kokosowej dziennie. Ten ciekawy, naturalny produkt orzeźwiający jest bogaty w różne elektrolity, które nie zaszkodzą organizmowi, a wręcz przeciwnie pozytywnie na niego wpłyną. Dodatkowo warto mieć na uwadze, iż zaleca się picie wody kokosowej na czczo.

Największe zalety wody kokosowej

Woda kokosowa idealnie sprawdzi się, jako element diety podczas zrzucania zbędnych kilogramów.  Wpływa ona na proces redukcji masy, ponieważ w swoim składzie nie posiada żadnego tłuszczu, za to zawiera wysoki poziom błonnika odpowiedzialnego za hamowanie apetytu i utrzymanie uczucia sytości nawet przez kilka godzin. Ponadto napój ten sprzyja ćwiczeniom wysiłkowym.i zapewnia energię potrzebną do aktywnego spędzenia dnia.
Regularne picie wody kokosowej wpływa na całe ciało oraz narządy. Pijąc ten wyjątkowy napój, można uchronić się przed licznymi chorobami takimi jak: grypa, tyfus, a nawet choroby dróg moczowych i narządów płciowych.  Woda kokosowa szczególnie polecana jest osobom cierpiącym na nadkwaśność żołądka oraz cierpiącym na częste infekcje, ponieważ posiada właściwości moczopędne.
Do największych zalet wody kokosowej należy zaliczyć również możliwość stosowania jej bezpośrednio na skórę– na przykład za pomocą wacików kosmetycznych. Płyn można stosować, jako serum nawilżające i nadające blask skórze lub produkt do usuwania delikatnego, dziennego makijażu. Woda kokosowa bardzo dobrze sprawdzi się u osób ze skłonnościami do wysuszania się cery.