BIOPoradyProdukcjaRecyklingŚrodowisko

Pakowanie prezentów świątecznych

Okres świąteczny to czas rozważania możliwości pakowania prezentów świątecznych. W obecnych czasach podarunek to nie tylko sam przedmiot, ale również cała otoczka, która mu towarzyszy. W wielu sklepach spotkać można specjalne stoiska z torbami oraz papierami ozdobnymi. Natomiast zanim sięgnie się po takie rozwiązanie, warto wiedzieć w jaki sposób wybrane opakowanie, wpłynie na środowisko.  Szczególnie teraz, kiedy dostępnych jest wiele produktów biodegradowalnych i stworzonych z materiału pochodzącego z recyklingu.

Ekologiczne artykuły do pakowania prezentów

W internetowych sklepach znaleźć można papiery pakowe tak zwane kraft. Są one dostępne w wielu kolorach oraz ciekawych wzorach. Bezsprzecznie wpływa to na wygląd prezentu pod choinką. Największą zaletą tego produktu jest jego proces tworzenia, ponieważ papiery pakowe kraft tworzone są z produktów w 100% biodegradowalnych. Po odpakowaniu świątecznego podarunku można wrzucić je do odpowiedniego pojemnika służącego do recyklingu.

Zanim jednak użyje się papieru pakowego prezentowaną rzecz, należy umieścić w odpowiednim kartonie i dobrze ją zabezpieczyć. Do tego celu przydadzą się zwykłe pudła ozdobne. Trzeba pamiętać tylko o tym, iż nie każdy karton może zostać wrzucony do niebieskiego pojemnika. Większość pudełek prezentowych jest laminowana lub zabezpieczana przy użyciu substancji niezdatnych do recyklingu. Odpowiednia obserwacja pozwoli na odnalezienie produktu ekologicznego, szczególnie mając na uwadze, iż producenci mają obowiązek informowania o składzie artykuły sprzedawanego
.Kiedy papier pakowy to za mało, to z pomocą przychodzą torby prezentowe. Zwykłe brązowe, ale również te barwne. Są one najbardziej ekologicznym produktem przydatnym podczas pakowania świątecznych prezentów. Zazwyczaj tworzone są z materiałów biodegradowalnych i dodatkowo można użyć ich wielokrotnie. Torby przeznaczone na świąteczne upominki świetnie sprawdzą się w użytku domowym lub podczas robienia cotygodniowych zakupów spożywczych.  Wybierając brązowe torby prezentowe dodatkowo liczyć można na wspólną, rodziną zabawę- mowa tutaj o dekorowaniu toreb za pomocą kredek oraz farb.

 

Powiązane teksty
BIOJedzenieZdrowie

Niezwykłe właściwości wody kokosowej

Woda kokosowa to płyn pozyskiwany z niedojrzałego, czasem nawet zielonego koksa. Jest ona idealną…
Czytaj dalej
BIOEkoRecyklingZakupy

Sposób na ekologiczne święta

Szybkim tempem zbliża się Boże Narodzenie. Można powiedzieć, iż okres świąteczny właśnie…
Czytaj dalej
EkoLasNaturaParkiPorady

Pojednanie z naturą

Życie blisko natury jest niemalże wyzwaniem; rozwijający się przemysł oraz rosnący popyt na…
Czytaj dalej