Najciekawsze atrakcje Międzygórza i noclegi

Najciekawsze atrakcje Międzygórza i noclegi

Międzygórze położone jest w Sudetach Wschodnich, w niewielkiej dolinie, u podnóża Śnieżnika. To ciche i spokojne miejsce, które przypadnie do gustu zarówno miłośnikom pieszych wędrówek, jak i tym, którzy preferują bierną formę wypoczynku.

Atrakcje w Międzygórzu dla dzieci i dorosłych

Wśród największych atrakcji w Międzygórzu wymienia się m.in. spektakularny Wodospad Wieliczki. Mieści się blisko centrum, wśród lasu i robi ogromne wrażenie. Każdy, kto planuje wybrać się do tego miasteczka – powinien zobaczyć wodospad.

Za ciekawe atrakcje uznaje się również dwa kościoły – to kościół św. Józefa Oblubieńca NMP oraz kościół Św. Krzyża. Najmłodsi z pewnością ucieszą się na myśl o Ogrodzie Bajek. Leży przy żółtym szlaku prowadzącym do Sanktuarium na Górze Iglicznej. Tutaj znajdziesz przeróżne, bajeczne figurki, totemy czy altanki. 

Zapora Wodna, Sanktuarium Maria Śnieżna, Śnieżnicki Park Krajobrazowy – to kolejne, wspaniałe atrakcje. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Również ci, którzy stawiają na aktywność fizyczną – dostępne są różne szlaki turystyczne, zarówno piesze, rowerowe, a nawet i konne! Zima to także dobra pora, by odwiedzić Międzygórze. Czas umilą liczne wyciągi narciarskie i śnieżne zabawy przeznaczone dla dzieci. 

Międzygórze samo w sobie jest jedną, wspaniałą atrakcją. To ciche miasteczko o każdej porze roku wygląda magicznie i przyciąga turystów z całej Polski. To miejsce, w którym można zapomnieć o codziennych troskach i spędzić czas z partnerem lub rodziną. 

Noclegi w Międzygórzu 

W Międzygórzu nie brakuje również pensjonatów na wygodne noclegi międzygórze. Bez problemu znajdziesz więc miłe, ustronne miejsce, w którym zatrzymasz się na kilka nocy. Możesz znaleźć zarówno pensjonaty połączone z restauracją, jak i te, które w pokojach posiadają aneks kuchenny. 

Ciekawym miejscem jest pensjonat w Międzygórzu Słoneczna Willa. Oferuje 22 pokoje dwu-, trzy-, i czteroosobowe. Każdy z nich posiada łazienkę i został urządzony w najwyższym standardzie. Przedział cenowy jest szeroki, więc każdy znajdzie odpowiednią dla siebie propozycję. 

Na parterze Słonecznej Willi mieści się restauracja – oceniania jako jedna z najlepszych w całym Międzygórzu. Tutaj zjesz zarówno pożywne śniadania, pyszne obiady, desery, przystawki, jak i zupy, czy sałatki.

Obok tego pensjonatu w Międzygórzu mieści się polana z hamakami i leżakami. Miejsce to oferuje również możliwość rozpalenia ogniska i grilla, podczas gdy dzieci mogą zająć się zabawą w piaskownicy lub na trampolinie. To naprawdę wyjątkowe miejsce!