Najpiękniejsze parki narodowe w Polsce!

Najpiękniejsze parki narodowe w Polsce!

Polska bogata jest w ogromną wręcz ilość majestatycznych miejsc, przepięknych krajobrazów czy dzikiej natury, która jeszcze nie została tknięta ręką człowieka. Na terenie naszego kraju znajdują się aż 23 parki narodowe, które rozsiane są po wszystkich województwach. Wszystkie parki zajmują łącznie, zaledwie, niewiele ponad 1% terytorium całego kraju. Można jednak bez żadnych wątpliwości stwierdzić, że ten 1% powierzchni jest tym najpiękniejszym!

Białowieski Park Narodowy.

Park ten przez wieki uchował się we wręcz niezmienionym stanie, skutecznie chowając się tym samym przed druzgocącą w skutkach – w większości – działalnością człowieka. Miejsce to jest na tyle unikalne, gdyż jest to ostatni, całkowicie naturalny ekosystem w całej Europie. W parku natrafić możemy spotkać – między innymi – żubry.

Ojcowski Park Narodowy.

Ojcowski Park Narodowy to istny ewenement na skalę europejską, kto choć raz tam zawita, bez cienia wątpliwości – natychmiast zakocha się w tej krainie, która wygląda, niczym by była żywcem wyciągnięta z bajki. Na terenie parku możemy natrafić na przepiękne zamki, liczne jaskinie i majestatyczne krajobrazy. Istną perłą tego parku jest wyjątkowa formacja skalna, która nazywana jest Maczugą Herkulesa.

Kampinoski Park Narodowy.

Park Kampinoski to istna wręcz, a przy tym niezwykle wyjątkowa puszcza, która uznana została nawet międzynarodową organizację UNESCO. Dominującym w tym parku krajobrazem są, przede wszystkim, wydmy i bagna. Wizytując w Kampinoskim Parku Narodowym, koniecznie odwiedźmy Muzeum Kolei Wąskotorowej, Pole Bitwy nad Bzurą i dom, w którym urodził się słynny na cały świat kompozytor i pianista, Fryderyk Chopin.