Idziemy do ZOO!

Idziemy do ZOO!

Zabieramy Was dzisiaj do ZOO! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przegląd najciekawszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Kto z nas nie cieszy się na wizytę w takim miejscu?…

  1. Gdański Ogród Zoologiczny

Jest największym tego typu obiektem w Polsce. Jego powierzchnia wynosi ponad 125 hektarów. Powstał w 1954 roku. Dużą rolę odegrał wtedy tak zwany „czyn społeczny”. Wielu mieszańców Gdańska i okolic ruszyło do pomocy w budowie ZOO. W ubiegłym (2019 roku), liczba zwiedzających przekroczyła 450 tysięcy. Obecnie ten ogród zoologiczny zamieszkuje około 160 różnych gatunków zwierząt. ZOO słynie zwłaszcza z hodowli kondora wielkiego, padlinożernego, wielkiego ptaka. Cały czas trwają pracę nad powiększeniem i zmodernizowaniem obiektu. W planach jest między innymi budowa woliery dla ptaków.

  1. Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

Jest z kolei najstarszym ZOO w Polsce. Powstało aż 155 lat temu, w 1865 roku. Liczba zwierząt, która obecnie zamieszkuje to miejsce to ponad 12 tysięcy, co stanowi ponad 1 100 różnych gatunków. Ten ogród zoologiczny jest najbogatszym miejscem pod względem ilości zwierząt. Może poszczycić się również jedną z największych kolekcji gadów i płazów w Europie. Ciekawym miejscem na mapie ZOO jest Afrykarium, które prezentuje wodne życie na terenie Afryki. Prezentuje okazy zwierząt, które zobaczyć możemy na przykład w Morzu Czerwonym czy Kanale Mozambickim.

  1. Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi

Został założony w 1938 roku. Chcemy Wam zaprezentować ten ogród zoologiczny, nie ze względu na wiek czy powierzchnię, ale przez fakt, że jest uważany za jedno z najpiękniejszych ZOO w Polsce. Powstało na dawnych terenach Puszczy Łódzkiej, bardzo blisko urokliwego i największego łódzkiego parku. Zajmuje powierzchnię ponad 16 hektarów. Nie jest więc ogromny, ale może pochwalić się wieloma rzadkimi gatunkami zwierząt. Wśród nich są na przykład lwy azjatyckie, zagrożone wyginięciem. Można tam zobaczyć taki obiekty jak małpiarnię, motylarnię czy pawilon małych ssaków.

Poza tymi trzema, największym, najstarszym i jednym z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych, na uwagę zasługują także takie ZOO jak na przykład to w Krakowie, Poznaniu. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się Wam odwiedzić choć jeden taki ogród. Jest to świetne miejsce nie tylko dla małych, ale także i dla tych nieco starszych ? Warto odwiedzać takie obiekty. Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, a także zobaczyć zwierzęta, których na co dzień nie widujemy.