Jaka rasa psa będzie najlepsza dla alergików?

Jaka rasa psa będzie najlepsza dla alergików?

Uczulenie na sierść psów jest stosunkowo rzadko występującą alergią, potrafi jednak skutecznie pokrzyżować plany i marzenia o posiadaniu czworonoga. Zdarza się również, że osoby borykające się z alergią, które zdecydują się na adopcję psa – najzwyczajniej takiego psa oddadzą w ręce schroniska, lub co gorsza – porzucą. By uniknąć tak nieprzyjemnych sytuacji, jak i ogólnego dyskomfortu z powodu alergii – przedstawimy rasy psów, które cechują się mniejszym potencjale alergizującym. Warto jednak zaznaczyć, że nie istnieją rasy psów, które w żaden sposób nie wywołują uczuleń – różnią się jednak wytwarzanych alergenów.

Maltańczyk.

Na pierwszym miejscu ląduje niezwykle urodziwy, sympatyczny i popularny na całym świecie maltańczyk. Ta rasa psa cechuje się tym, że niemal w ogóle nie linieje – wymaga jednak dokładnej i regularnej pielęgnacji. Co równie ważne, pies ten nie posiada podszerstka.

Yorkshire Terrier.

Popularne „yorki” okazują się być doskonałym wyborem dla wszystkich osób, które borykają się z alergią na sierść. Podobnie, jak w przypadku maltańczyka – również i yorki nie posiadają podszerstka i cechują się niskim stopniem linienia. Wymagają jednak dokładnej i regularnej pielęgnacji sierści, a także jej strzyżenia.

Pudel.

Wydawać się może, że pudel – z racji posiadania gęstej i rozrosłej sierści – nie będzie najlepszym wyborem dla alergików. Psy tej rasy nie gubią jednak swojej sierści, a przy tym – często ta konkretna rasa nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Z racji swej urody, pudle są jednak dosyć wymagające pod względem pielęgnacji.