Czas na jesień!

Czas na jesień!

„Światem zaczęła rządzić jesień, topi go w żółci i czerwieni, a ja tak pragnę, czemu, nie wiem, uciec pociągiem od jesieni…” śpiewała Maryla Rodowicz, a przecież jesień jest tak piękna! Nie uciekaj od niej! Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak twórczo i radośnie spędzić jedną z najpiękniejszych pór roku!

  1. Obserwacja przyrody

Jesień to niezwykły czas. Warto w tej porze roku zwrócić większą uwagę na to, co nas otacza. Spadające liście cudownie wyglądają w jesiennym Słońcu. Częściej niż zwykle możemy dostrzec wiewiórki biegające po drzewach. Dokładnie patrząc pod nogi możemy wypatrzeć gdzieś tuptającego jeża.  Przyroda powoli zasypia, więc to dobry moment, żeby nacieszyć się jej obecnością przed zimą, kiedy to wszystko przykryje warstwa śniegu.

  1. Jesienne spacery

Choć wieczory są już długie i szare warto w ciągu dnia znaleźć czas na jesienne wędrówki. Mogą to być górskie wyprawy, ale także spacery po parkach czy lasach, które w tym czasie przybierają niesamowite kolory. Choć czasem pogoda nie rozpieszcza, spacerowanie w złotych liściach i podziwianie zmieniającej się przyrody ma wiele uroku i z pewnością dobrze wpływa na zdrowie i nasze samopoczucie.

  1. Bukiety z liści

Spędzając aktywnie czas na spacerze nie bój się korzystać z darów, jakie oferuje Ci jesień. Kolory jakie pojawiają się w tym czasie na drzewach warto przenieść do swojego mieszkania, by w zimowym czasie móc przypomnieć sobie ciepłe jesienne dni. Możesz to zrobić z łatwością zbierając kolorowe liście, susząc i wkładając do wazonu. Takie bukiety będą piękną ozdobą i wspomnieniem miłego czasu.

  1. Ludziki z kasztanów lub żołędzi

Kto z nas chociaż raz w dzieciństwie nie robił ludzików z kasztanów (żołędzi) i zapałek? To kolejne dary jesieni, którymi warto się cieszyć i które warto wykorzystać. Nie ważne, że już dawno z tego wyrosłeś! Poszukaj na spacerze kasztanów lub żołędzi, nazbieraj je i zacznij tworzyć! To świetny sposób na przypomnienie sobie czasu, kiedy byłeś dzieckiem. Pomoże Ci to także zabić nudę w chłodne wieczory.

Ciepłe jesienne dni warto spędzić aktywnie i radośnie, na łonie natury, ciesząc się jej darami i pięknymi kolorami, a kiedy przyjdzie zima warto powspominać ten niezwykły czas.

Jesień jest piękna!