Słomki wielorazowe, jaką wybrać?

Słomki wielorazowe, jaką wybrać?

Słomki wielorazowe, jaką wybrać?

Sposobów dbania o ekosystem jest coraz więcej. Świadomość konsumentów oraz wartości niesione przez producentów przyczyniają się do tworzenia kreatywnych, ekologicznych rozwiązań. Jednym z ciekawych pomysłów na troszczenie się o przyrodę, jest używanie słomek wielokrotnego użytku.  To świetne działanie, które minimalizuje zużycie plastiku. Nieraz spotkać się można z kilkoma słomkami w jednym koktajlu, a jakby pomnożyć to przez tysiąc razy? Robi się kilka ton chemikaliów w morzach i oceanach rocznie. Jaką więc słomkę wybrać, aby służyła przez lata użytkownikowi i planecie?

Metalowa

Stworzone z prawie niezniszczalnego materiału posłużą przez długi okres użytkowania. Można łatwo utrzymać je w czystości poprzez mycie pod bieżącą wodą lub wsadzenie do zmywarki. Łatwość w przenoszeniu to kolejna zaleta; niezależnie od miejsca spożywania napoju słomki nie ulegną zbiciu czy stłuczeniu.

Szklane

Kupując słomkę szklaną, na samym początku należy, zwrócić uwagę; z jakiego szkła jest produkowana. Jeśli decyzja padła na przedmiot ze szkła borokrzemowego to nie trzeba martwić się o łatwe stłuczenie. Zalet mają wiele; nie zmieniają smaku napoju, można używać ich do zimnych, jak i ciepłych płynów, a dodatkowo w sieci znajdują się słomki o różnej wielkości- można łatwo dopasować je do swoich potrzeb. Niestety słomki szklane nie sprawdzą się używane przez najmłodszych.

Bambusowe

Słomki bambusowe są najbardziej naturalne, ponieważ przy ich powstawaniu jest najmniejszy ślad produkcji. Na pewno mniej wytrzymałe, niż metalowe czy szklane za to idealnie sprawdzą się jako pierwszy wybór, aby zaprzyjaźnić się ze słomkami wielokrotnego użytku. Słomki bambusowe nie wytwarzają żadnych odpadów, dlatego można zakopać je w domowym ogródku lub umieścić w kompostowniku.

Silikonowe

Słomki silikonowe przede wszystkim są bezpieczne dla najmłodszych; łatwo się zginają i zmieniają swój kształt. W przeciwieństwie do bambusowej wersji silikon wytrzyma każdą, nawet najwyższą temperaturę. Wydaje się, że materiał z którego są stworzone, nie należy do najbardziej naturalnych. Nie mniej jednak jest to na pewno lepsze rozwiązanie, niż jednorazowa słomka dostępna w restauracji.

Reasumując; każda słomka wielokrotnego użytku przyczynia się do dbania o naturę. Ograniczenie plastiku to pierwszy krok w stronę czystszych mórz i oceanów.