BĄDŹ EKO! Część 3

BĄDŹ EKO! Część 3

W dzisiejszym wpisie, zgodnie z obietnicą, prezentujemy specjalnie dla Was przedmioty codziennego użytku, które przydadzą się Wam w dbaniu o planetę i środowisko!

Zapraszamy!

  1. Bawełniane torby na zakupy

Proste i ostatnio bardzo modne rozwiązanie to noszenie bawełnianych toreb na zakupy. Pojemne, wytrzymałe. Wiele z nich ma także ciekawe wzory, które na pewno zwrócą uwagę wielu ludzi. Mając taką torbę, nie musisz przynosić zakupów do domu w plastikowych reklamówkach. Dzięki temu przedmiotowi zaoszczędzisz także trochę pieniędzy, ponieważ od jakiegoś czasu obowiązuje w sklepie tak zwana „opłata recyklingowa” i za każdą jednorazówkę musisz zapłacić.

Jeśli jednak zapomnisz wziąć torbę na zakupy, pamiętaj, że zakupioną reklamówkę możesz wykorzystać ponownie lub użyć jej jako na przykład worek na śmieci.

Taka torba świetnie sprawdzi się nie tylko jako „torba zakupowa”, ale także jako torba codziennego użytku.

  1. Filtr do kranu/butelka filtrująca

Coraz popularniejszej stają się filtry do wody, które po montażu, umożliwiają picie wody bezpośrednio z kranu. Jest to świetna opcja dla osób, które mają opory przed piciem wody bez filtracji. Warto jednak pamiętać, że większości miejsc w Polsce, woda z kranu jest zdatna do picia bez przegotowania czy wcześniejszego filtrowania. Taki filtr ograniczy także ilość butelek, które wraz z zawartością przynosisz do domu, a tym samym zmniejszysz też ilość plastiku. Warto też zaopatrzyć się w przenośne butelki umożliwiające filtrację wody „na bieżąco”, a przy tym mające możliwość przenoszenia ich. Takie buteleczki zazwyczaj mają w sobie filtr węglowy, który w miarę naturalny sposób oczyszcza wodę. Świetnie sprawdzi się zarówno w codziennym użytku jak i podczas wypadów, wycieczek. Można uzupełnić zapas wody w każdym miejscu z dostępem do kranu.

  1. Kompostownik

To raczej opcja dla osób, które mają własny kawałek ogródka. Kompostowniki dostępne są już w chyba każdym centrum ogrodniczym czy markecie budowlanym. Można także zamówić go przez internet. Jeśli lubisz majsterkować i masz w domu potrzebne narzędzia możesz sam spróbować taki zbudować. Polecamy jednak nie ustawiać go zaraz po oknami sąsiadów ? Do kompostownika możesz wrzucać wszystkie tak zwane odpady organiczne, czyli na przykład resztki jedzenia, obierki po warzywach czy owocach. Mogą to także być skorupki jaj i inne tego typu rzeczy. Poza pozbyciem się z domu resztek, otrzymasz także niezwykle użyźniający nawóz, który możesz później wykorzystać do nawożenia swoich roślin ogrodowych. Dzięki temu odpowiednio je odżywisz, a taka porządna dawka nawozu z pewnością pozytywnie płynie na ich wzrost i wygląd.

To tylko niektóre propozycje przedmiotów, które warto wykorzystać w swoim domu. Pamiętaj, że być może w Twoim przypadku potrzebne są też inne rozwiązania, które pomogą Ci lepiej dbać o przyrodę. Nie bój się szukać inspiracji w internecie. To świetne źródło wiedzy, z którego warto korzystać, by zobaczyć jak inni próbują dbać o środowisko.