Rowerem odkrywaj świat!

Rowerem odkrywaj świat!
Choć powoli za oknem zamiast pięknej pogody i złotego Słońca będziemy coraz częściej widzieć deszcz i szarość, zapraszamy Was na wpis poświęcony jeździe na rowerze!

Jazda na rowerze to w ostatnich latach bardzo popularny sport. Jest to także alternatywa dla samochodu, o czym pisaliśmy już przy okazji wpisów o byciu eko i sposobów na zmianę swoich nawyków.

Coraz częściej na naszych drogach widzimy osoby, które wyglądają na profesjonalnych kolarzy. To bardzo dobrze! Jazda na rowerze to jedna z aktywności, które niezwykle pozytywnie pływają na nasze samopoczucie i kondycje, nie mając przy tym negatywnych wpływów na mięsnie czy stawy. Pomaga poprawić naszą sprawność, a jest świetnym pomysłem na spędzanie czasu. Pozwala na poznanie najbliższej okolicy, a tym bardziej wprawionym także tej nieco dalszej. Jeśli masz problem z nadmiarem kochanego ciałka lub chcesz ogólnie poprawić sylwetkę, jazda na rowerze z pewnością Ci pomoże.

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że w czasie sportu podnosi się nasz poziom szczęścia. Choć jesteśmy zmęczeni po wysiłku, bardzo poprawia się nasze samopoczucie.

Jazda na rowerze nie wymaga szczególnych umiejętności. Dlatego też jest niezwykle popularnym sportem. Warto jednak pamiętać, żeby zawsze podczas jazdy zachować bezpieczeństwo. Staraj się trzymać zawsze prawej krawędzi jezdni. Jeśli jest ścieżka rowerowa, koniecznie na nią wjedź. Przed jazdą sprawdź stan techniczny roweru, światła, skręt kierownicy, działanie dzwonka. Pomoże to uniknąć Ci nagłych sytuacji, a także być może unikniesz dzięki temu mandatu. Nie zapominaj o kasku i elementach odblaskowych. Te dwie rzeczy znacznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Warto jeździć na rowerze jak najwięcej! Pamiętaj jednak o odpowiednim dobraniu trasy. Zastanów się, gdzie najlepiej będzie pojechać, zaplanuj to wcześniej. Na początku staraj się wybierać miejsca w miarę blisko, zacznij od małych dystansów, żeby nie zrazić się tym, że nie dajesz rady. Efekty przyjdą z czasem, nie ważne, jaki cel chcesz osiągnąć.

Koniecznie na wyprawy rowerowe zabierz ze sobą wodę lub napój izotoniczny. Pomoże Ci to zachować odpowiednie nawodnienie organizmu, przez co poprawi się Twoja wydolność. Jakieś owoce lub batony energetyczne także mogą się przydać, gdy poczujesz się bardzo zmęczony.

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, żebyś dobrze się bawił! Spędził czas wśród natury. Nie ważne, czy wybierzesz park, popularne ścieżki rowerowe czy po prostu przejażdżkę po okolicy, ważne, żebyś cieszył się tym, co jest wokół.

Może podczas takiej wycieczki uda Ci się zobaczyć wiewiórkę, jeża lub inne zwierzątko? Odkryjesz piękne miejsce gdzieś blisko lub trochę dalej? Odnajdziesz jakiś pomnik przyrody? Zauważysz niesamowitą roślinę lub coś, co wyda Ci się niespotykane?

Żeby przekonać się o tym, co się stanie, wyjedź w trasę!