BĄDŹ EKO! Część 1

BĄDŹ EKO! Część 1

Temat „bycia eko” co jakiś czas wraca na usta wszystkich. W serwisach informacyjnych przypomina się nam, że nasza planeta jest coraz bardziej zanieczyszczona. Reklamy różnych fundacji przedstawiają nam Ziemię jako miejsce pełne plastiku. Ekolodzy biją na alarm, bo na naszych oczach i przez nasze działanie giną zagrożone gatunki nie tylko zwierząt, ale i innych organizmów.

„No dobrze, ale jaki ja mam na to wpływ?” Pomyślałeś pewnie w tym momencie. Uwierz, że niestety większość ludzi tak myśli i dalej (zapewne nieświadomie) podejmuje działania, które przyczyniają się do coraz gorszego stanu naszej planety.

Nie podchodź do tego tematu z bezradnością. Ty sam może nie zdziałasz wcale dużo, ale pomyśl, że możesz zachęcić do zmiany nawyków nie tylko siebie samego. Weź pod uwagę także swoją rodzinę i znajomych. Kiedy tak na to spojrzysz, okaże się, że to już spora grupa osób. Pomyśl także, że oni mogą swoim znajomym przekazać jak zacząć walczyć o Ziemię i jej stan, a znajomi znajomych swoim znajomym. Proste?

Tylko tak możemy jeszcze coś zdziałać.

Pamiętaj, że Twoje decyzje mają znaczenie!

W kolejnym wpisie pokażemy Ci jakie zasady mogą pomóc w „byciu eko”, ale także w bardziej świadomym dbaniu o planetę.