Mini seria – Wokół Natury – Podsumowanie

Mini seria – Wokół Natury – Podsumowanie
Nadszedł czas podsumowania!

To ostatni z wpisów poświęconych mini serii „Wokół Natury”, na którą mieliśmy przyjemność Was zaprosić.

Mamy nadzieję, że podobała Wam się ta nasza mała wędrówka po Polsce. Wiemy, że miejsc wartych opisania jest dużo, dużo, dużo więcej. Pewnie każdy znalazłby jakieś propozycje, gdzie był, co widział lub gdzie dopiero chciałby pojechać, a co warte jest uwagi.

Miejsc bliskich naturze jest naprawdę wiele. Po cichu liczymy, że nasza mini seria przekonała Was, że takie perełki znajdziemy niemal wszędzie. Może to być park, las, woda lub skały.

Podsumowując:

– przybliżyliśmy Wam historię pomników przyrody, takich jak na przykład Dąb Bartek i Cis Henryk. Okazuje się, że czasem ważne może być nawet jedno drzewo, które rośnie w okolicy lub nieco dalej. Spróbujcie w swojej okolicy poszukać pomników przyrody, które rozsiane są po całej Polsce. Z pewnością się Wam to uda.

– byliśmy nad morzem! I to nawet kilka razy. Przedstawiliśmy Wam w pigułce najważniejsze informacje związane z naszym Morzem Bałtyckim. Byliśmy także na ruchomych wydmach i Mierzei Wiślanej.

– spacerowaliśmy po szlakach Tatr, Gór Stołowych, Bieszczad, a także Babiej Góry. Było trochę historii, legend i suchych informacji. Mamy nadzieję, że nie macie zbyt dużych zakwasów ?

– podziwialiśmy jeziora: Śniardwy i Międzybrodzkie, a jeśli ktoś nie lubi wody, zawsze może wybrać się w inne miejsca znajdujące się blisko tych zbiorników, o których także wspominaliśmy w naszych wpisach.

– znaleźliśmy też miejsce blisko natury w samym centrum Warszawy, piękny Ogród Saski. Świadczy to o tym, że nawet w takich miastach znajdzie się ostoję przyrody, gdzie można odpocząć od zgiełku ulic.

– przeszliśmy też pustynię. Co prawda nie była to Sahara, ale nasza Pustynia Błędowska, gdzie mogliśmy się poczuć jak w samym sercu Afryki.

– odwiedziliśmy tereny pradawnej Puszczy Białowieskiej, gdzie poza żubrami odkryliśmy też inne zwierzęta, a także niesamowite rośliny, procesy naturalne, które dzięki ścisłej ochronie są bezpieczne.

To chyba wszystkie miejsca, które przedstawiliśmy w naszej serii, a które (naszym zdaniem) zasługują na miano „bliskich naturze”.

Pamiętajcie, że pisać można wiele, opowiadać można dużo, ale nic nie zastąpi Wam prawdziwego kontaktu z przyrodą!